Понеділок, 8 Серпня, 2022

Чому введення в обіг російських рублів на Херсонщині – це міф

Спроби РФ створити на Херсонщині так звану псевдореспубліку не має успіху. Незважаючи на призначення «народного мера», формування «свого» підрозділу поліції, відключення мовлення українських теле- та радіоканалів, викрадення активістів та воїнів АТО, жителі регіону регулярно проводять мирні мітинги, демонструючи свою громадянську позицію. Багато мешканців Херсонщини розуміють, що окрім військових дій на фронті, у тилу ведеться ще й інформаційна війна, яка також дуже згубна. І ось на черзі від окупанта підійшло чергове вкидання – оголошення про введення в Херсонській області російської валюти. Докладніше про це читайте на сайті kherson-yes.com.ua.

Пенсії в рублях – зовсім не пенсії

Інформацію про введення в обіг російських рублів озвучив депутат обласної ради Сергій Хлань. За його словами, запровадження регіону в рубльову зону – чергова спроба окупантів реалізувати проект так званої ХНР.

Згодом інформація знайшла підтвердження у Генічеську. За словами місцевих активістів, представники росгвардії почали формувати списки з пенсіонерів, яким пообіцяли вже у квітні виплатити пенсії у рублях. Але як саме буде здійснюватись виплата, де і на що їх можна витратити – не повідомлялося.

Важливо відзначити, що українська влада в цій ситуації спрацювала на випередження. В одному із відеозвернень президент України Володимир Зеленський повідомив, що уряд нарахував пенсії наперед, а пенсіонери Херсонської області одні з перших отримали виплати на свої банківські картки. Також вітчизняні ЗМІ опублікували низку повідомлень, де роз’яснили, що запровадження російського рубля – не більше ніж фейк від окупантів. Для того, щоб провести такий захід, потрібна низка адміністративно-економічних змін. В умовах мирного часу на це пішло б, як мінімум, кілька місяців. Чого вже казати про воєнний період.

Все закінчилося в міняйл

Тим не менш, роздача рублів у Генічеську все ж таки відбулася. Щоправда, виглядало це не як нарахування пенсії, а як «акт благодійності від братнього народу». Так, в обумовленому місці було оголошено зібратись усім пенсіонерам, яких раніше внесли до затверджених списків. І кожному з них, в порядку черги, було видано на руки 10 тисяч рублів.

Примітно, що поруч із роздачею перебували обмінники. Отримавши на руки гроші, пенсіонери мали змогу тут же обміняти їх на українські гривні. Цікаво, що «курс» у росіян видався досить дивним. За видані 10 тисяч міняйли віддавали 1300 гривень.

Робилося це виключно для сюжету російських ЗМІ, де російські «визволителі» турбуються про українське населення. Але все це виявилося не більше, ніж звичайною одноразовою акцією.

Можна тільки здогадуватися, що думає сьогодні простий роботяга з російської глибинки, який працює на якомусь металопрокатному заводі. Адже 10 тисяч рублів – власне його місячний заробіток. А тут, в Україні, рублі роздають задарма.

Але так чи інакше, запровадження російської валюти на Херсонщині залишається неможливим. Наш регіон, як і раніше, фінансується українською гривнею.