П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як херсонцям поводитися під час інформаційної війни – поради від мера Ігоря Колихаєва

На сьогоднішній день Херсон та інші населені пункти регіону перебувають у глибокій окупації військ РФ. Проте функціонування комунальних підприємств, які забезпечують життєзабезпечення міст та сіл, як і раніше, відбувається під керівництвом мерів та місцевої адміністрації. І важливо розуміти, що поряд з активними військовими діями на Херсонщині існує також війна інформаційна – не менш згубне явище для всіх нас. Про те, як не піддаватися російській пропаганді та фільтрувати потік інформації, яка не завжди є правдивою, розповів на своїй сторінці в соцмережі мер Херсона Ігор Колихаєв. Докладніше про це читайте на сайті kherson-yes.

Бої за наш розум дуже руйнівні

Міський голова обласного центру рекомендує містянам не довіряти всьому, що зараз поширюється в інтернеті. Як стверджує Колихаєв, йому особисто доводиться щодня блокувати величезну кількість фейкових облікових записів, з яких невідомі боти пишуть провокаційні коментарі. Так, якщо сторінка не містить фото, хроніку подій, або будь-якої виразної інформації про власника – це вже перша ознака інформаційного тролю. Усі вони, за словами мера Херсона, беззастережно мають бути відправлені у бан.

Крім «генерального прибирання» у соціальних мережах, Колихаєв також рекомендує користуватися виключно перевіреною інформацією, що публікується в офіційних джерелах. Він наголосив, що несе повну відповідальність за всі дані, які висвітлює на своїй особистій сторінці у соціальній мережі, а також офіційних акаунтах Херсонської міської ради. «Жодних інших сторінок я не веду і нікому «по секрету» нічого не розповідаю», – заявляє міський голова.

Слідкуйте за інформаційною гігієною

У сучасних реаліях війни часом читати новини вже немає сил, але й НЕ робити це також неможливо. Проте треба розуміти, що над інформаційно-психологічними операціями проти України працює величезна кількість російських спеціалістів. І трудяться вони не лише над дезорієнтацією ЗСУ. Не менш важливим їх завданням є зниження морального духу простих громадян, за яким йдуть панічні атаки та колапс у суспільстві.

Щоб протидіяти інформаційним атакам, експерти рекомендують не вірити беззастережно всьому, що публікується в Інтернеті. І йдеться не тільки про фейкові групи та облікові записи. В умовах воєнних дій навіть офіційні ЗМІ можуть помилятися або поширити інформацію, яка не пройшла ретельної перевірки. Тому в такій ситуації рекомендується стежити відразу за декількома джерелами, що публікують одну й ту саму новину.

Також не забувайте відпочивати від новин. Людська психіка дуже вразлива, тому не потрібно перебувати в умовах постійного стресу. Намагайтеся відволікатися від стрічок новин і телевізійного марафону: знаходите час для коротких прогулянок (якщо це можливо), спробуйте читати книги, дивитися фільми, спілкуватися з рідними. Найважливіші новини ви все одно дізнаєтесь навіть із запізненням, а відпочити від менш важливих на кілька годин стане дуже корисним заняттям.

Ну і, звичайно ж, не втрачайте надію на краще. Вірте у перемогу, силу Збройних сил України та якнайшвидший наступ світу.