Субота, 21 Травня, 2022

Мер Херсона займається нічним освітленням вулиць

Нещодавно Херсонський міський голова Ігор Колихаєв зустрівся зі спеціалістами з освітлення вулиць і обговорив з ними свої подальші плани з цієї сфери. Більше на сайті kherson-yes.com.ua.

Чому це важливо?

Річ у тім, що у Херсоні проблема освітлення вулиць назріла вже дуже давно. Особливо це відчутно у зимовий період, коли на вулиці стає темно у відносно ранній час. Так чи інакше, у Херсоні бракує ліхтарів на вулицях. 

Звісно, що в центрі міста ця проблема не так помітна. Центральні вулиці, такі як проспект Ушакова або вулиця Суворова скрізь освітлені. А от у Таврійському мікрорайоні, наприклад, ситуація дещо гірша. Деінде можна побачити навіть цілі вулиці, де відсутнє світло у ліхтарях або його було надзвичайно мало. 

Така “темрява” небезпечна з багатьох причин. Відтак брак освітлення на перехрестях доріг часто спричинює аварійні ситуації, які навіть можуть закінчитися летально. Також достатня кількість освітлення у пішоходних зонах допомагає людям орієнтуватися у просторі і значно зменшує кількість травмувань і падінь взагалі. Ну і звісно, що темрява, на жаль, є “хорошим другом” різних криміногенних елементів:маніяків, рекетирів та інших маргінальних особистостей. Отже, очевидно, що місто в темряві  не дуже сприяє особистій безпеці кожного з нас. 

То що робить влада?

Саме тому Херсонський мер організував районних чиновників на збір скарг від містян на стан освітлення вулиць. Після цього мала відбутися відповідна перевірка якості забезпечення світла у вечірній час. Відтак, комунальне підприємство “Херсонміськсвітло”, що відповідальне за обслуговування ліхтарів на вулицях, у результаті відзвітувало про 57 відремонтованих, 31 встановлений та 20 демонтованих світил. Також у процесі робітники провели повну перебудову системи освітлення вулиці Ілюші Кулика. Для встановлення світла комунальники використовували світлодіодні лампи, бо вони достатньо економні, відносно безпечні у використанні, а найголовніше – продукують достатню кількість світла.

Що далі?

Нещодавно Херсонський очільник Ігор Колихаєв скликав чергове засідання з тією ж темою і учасниками, де оголосив про уже наступні плани у цій сфері. У подальшому його мета – продовжувати процес освітлення вулиць і надалі, навіть у найвіддаленіших районах Херсона, а також у ділянках приватного сектору. Під час цієї промови міський голова наголосив, що такі амбітні цілі зможуть стати реальністю тільки за умови тісної співпраці усіх причетних до цього процесу людей:від голів окремих районів до безпосереднього керівництва “Херсонміськсвітло”. 

Чим херсонці можуть допомогти?

У самій міськраді зазначили, що допомогти у цій нелегкій справі може кожен небайдужий громадянин. Якщо ви бачите непрацюючий або погано працюючий ліхтар, ви можете повідомити про це у спеціальних заявках. Вони можуть бути адресовані головам ОСББ, квартальним, у районні ради Херсона та навіть відправлені безпосередньо на гарячу лінію Херсонського мера за номером: +38-050-040-4424.