Вівторок, 5 Липня, 2022

Довибори до Верховної Ради: на Херсонщині переміг Сергій Козир

На проміжних виборах, які відбулися 31 жовтня на 184 одномандатному окрузі на Херсонщині, лідером голосування став екс-глава обласної державної адміністрації Сергій Козир. Такі дані опублікувала Центральна виборча комісія за підсумками опрацювання 93% протоколів. Незважаючи на те, що офіційні результати будуть офіційно оприлюднені лише 15 листопада, у штабі президентської партії «Слуга народу», яку представляє Козир, вже підтвердили перемогу свого кандидата. Деталі – на сайті kherson-yes.com.ua.

За даними ЦВК, за Козиря віддали свій голос 20 002 особи (64,98%). На другому місці – представник «Європейської солідарності» Ігор Йосипенко. Його підтримали 4420 (14%) мешканців округу. По 5% голосів набрали: представниця «Національної платформи» Катерина Одарченко (1742 особи) та новопризначений голова Херсонської ОДА від партії Колихаєва «Нам тут жити» Геннадій Лагута (1618 голосів). Інші учасники виборів не змогли набрати 3% голосів.

Аналогічна ситуація склалася і на Черкащині. Там перемогу також святкує представник «Слуги народу» Віталій Войцеховський. З великим відривом йому вдалося випередити самовисуванця Владислава Голуба та представника «Свободи» Андрія Іллєнка.

Варто зазначити, що Херсонщина продемонструвала рекордно низьку явку – 21,4%. Для порівняння: на позачергових виборах народних депутатів, які відбулися 21 липня 2019 року, на виборчі дільниці прийшли 45,96% мешканців цього ж округу.

Також, за даними ЦВК, процедура голосування на Херсонщині пройшла без серйозних порушень та форс-мажорів. А ось правоохоронцями цього дня було зареєстровано 9 фактів правопорушеннь: підкуп виборців, спроб зірвати виборчий процес, хуліганство на дільницях.