Субота, 21 Травня, 2022

Облдержадміністрацію на Херсонщині очолив Геннадій Лагута

26 жовтня президентом України Володимиром Зеленським підписано Указ про призначення нового голови Херсонської обласної державної адміністрації. Ним став Геннадій Лагута – кандидат у нардепи по 186-му округу від «Партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» – політсили мера Херсона. Докладніше – на сайті kherson-yes.com.ua.

Примітно, що конкурентом Лагути на довиборах по 186-му виборчому округу, до якого входять Каховський та Береславський райони, є екс-глава Херсонської ОДА Сергій Козир. Він вступив до виборчих перегонів, представляючи президентську партію «Слуга народу». Проте за кілька днів до виборів, які мають пройти 31 жовтня, відбулося політичне рокірування: президент ухвалює рішення призначити головою облдержадміністрації на Херсонщині Лагуту. А той у свою чергу заявив про зняття власної кандидатури з виборів і закликав виборців підтримати Сергія Козиря.

Як повідомив Лагута, від ухваленого ним рішення виграє насамперед Херсонщина, а політична партія «Нам тут жити» досягла згоди із президентською політсилою.

Однак важливо зазначити, що вибути з політичних перегонів однопартійцю мера Херсона на дозволяє ч. 5 ст. 61 ЗУ «Про вибори народних депутатів». Законом передбачено, що зняти свою кандидатуру кандидат може не пізніше ніж за 12 днів до старту голосування. До того ж прізвище новопризначеного голови Херсонської ОДА фігуруватиме у виборчому бюлетені і немає підстав вважати не зарахованими голоси тих, хто поставив позначку навпроти прізвища Лагути.

Нагадаємо, довибори по 186-му виборчому округу відбудуться вже цієї неділі. У них беруть участь 15 кандидатів.