Понеділок, 8 Серпня, 2022

У Херсоні хочуть заборонити продаж алкоголю у нічний час

В обласному центрі планують заборонити продаж вина, пива, горілки та інших алкогольних та слабоалкогольних напоїв. З такою ініціативою виступив депутат міської ради Іван Бебко. Відповідний проект рішення вже оприлюднено на офіційному сайті територіальної громади. Докладніше про це читайте на сайті kherson-yes.

Згідно з пропозицією, обмежити продаж алкоголю планується з 22:00 до 10:00 щоденно. Він поширюється виключно на торгові точки, магазини та супермаркети міста. Щодо ресторанів, кафе та інших місць громадського харчування, то тут все залишається без змін.

Як зазначає автор проекту Іван Бебко, забороною реалізації алкоголю в нічний час очікується знизити рівень злочинності у місті, шум, а також навести лад на вулицях та змусити городян задуматися про своє здоров’я.

Варто зазначити, що у деяких населених пунктах Херсонщини такий закон функціонує вже понад рік. Наприклад, одним із перших його реалізували в Таврійську якраз на піку карантину від COVID-19. За словами мера Миколи Різака, основне невдоволення висловила адміністрація місцевого супермаркету. Але згодом і вона, й усі мешканці міста змирилися з рішенням і більше ніхто нарікань не висловлював. А у травні таку ж заборону встановили і в Каховській громаді. Причина була та сама – систематичні нічні бійки, хуліганство та наслідки нічних «посиденьок» на ранок у паркових зонах відпочинку та інших громадських місцях міста.

Варто зазначити, що ініціатива заборонити продавати алкоголь уночі вже висувалась в обласному центрі депутатами минулого скликання. Проте тоді дане рішення було провалено, бо забракло необіхної кількості голосів. Чи приймуть його цього разу – покаже майбутня сесія Херсонської міської ради.