Понеділок, 8 Серпня, 2022

Одному з патрульних катерів ВМС присвоєно ім’я Героя України з Херсонщини

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присвоєння одному з катерів класу Island, які були передані Україні ВМС США, імені Героя України, прапорщика В’ячеслава Кубрака. Докладніше – на сайті kherson-yes.

Йдеться про патрульний катер з бортовим номером Р194 30 дивізіону надводних кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Таке рішення було прийнято задля увічнення пам’яті про загиблого Героя, ославлення його мужності, хоробрості та незламності, які були продемонстровані ним під час захисту своєї Батьківщини. Український екіпаж цього катеру вже носить нарукавні знаки з ім’ям Героя України.

Інші катери цього ж класу носять назви українських міст – «Слов’янськ», «Суми», «Фастів» тощо.

Катер «В’ячеслав Кубрак» було створено ще у кінці 1980-х рр. для берегової охорони Сполучених Штатів Америки. Він базувався у відомому порту Санта-Ріта. Після модернізації він увійшов до 30-го дивізіону ВМС України.

Катери передані Україні у рамках двостороннього співробітництва між нашою державою та Америкою.

В’ячеслав Анатолійович Кубрак є уродженцем Херсонщини, родом з Нововоронцовського району. Народився у 1986 році. Був прапорщиком, активним учасником російсько-української війни.

В’ячеслав проходив службу в Криму, брав участь у військових навчаннях «Сі Бриз». Після того, як Кримський півострів був окупований російськими військами він вийшов на материкову частину країни. З осені 2014 року В’ячеслав Кубрак виконував завдання у Приазов’ї. Поблизу селища Гранітне потрапив під вогонь російської артилерії.

У жовтні 2019 року в процесі виконання бойового завдання В. Кубрак зазнав мінно-вибухового поранення. Лікарі намагалися врятувати бійця протягом трьох днів, але тяжкі поранення не дали йому повернутися до життя. В’ячеслав помер в Обласній клінічній лікарні ім. І. Мечникова, залишивши вдовою свою дружину Анастасію, з якою побрався за три місяці до смерті.