Понеділок, 8 Серпня, 2022

У Каховці на реалізацію проектів «Бюджету участі» знову немає грошей

В міському бюджеті на 2022 рік влада Каховки не передбачила коштів на реалізацію проектів-переможців «Бюджету участі». Ігрові комплекси, дитячі майданчики, паркові зони відпочинку, тренажери просто неба та вулична бібліотека чекають своєї години з 2020 року. Але по сьогоднішній день мерія повідомляє, що у скарбниці на громадянські ініціативи грошей немає. Докладніше про це читайте на сайті kherson-yes.com.ua.

Так сталося і цього разу. За словами міського голови Віталія Немерця, доля проектів вирішуватиметься в міру надходження коштів до міського бюджету. При цьому мер підкреслив, що навряд чи грошей вистачить на всіх переможців: найімовірніше, втілено в життя буде лише частина ініціатив.

Слід зазначити, що Каховка – перше місто у Херсонській області, де у 2017 році було запроваджено та реалізовано «Бюджет участі». Суть конкурсу полягала в тому, щоб дати можливість будь-якому бажаючому городянину самостійно змінювати рідне місто на краще. Для цього необхідно було вигадати проект (головне, щоб він не приносив особистого прибутку автору), оформити його та подати на участь у конкурсі. Якщо ініціатива знайшла схвалення серед більшості тих, хто проголосував, то міська влада бере на себе зобов’язання її реалізувати.

Таким чином, у період з 2017 до 2019 року в місті з’явився арт-об’єкт «Я люблю Каховку» (див. фото), дитячий майданчик для дітей з обмеженими фізичними можливостями, контактний міні-зоопарк на базі Станції юних натуралістів, впорядкований міні-сквер.

Але схоже, що наразі проект громадянських ініціатив в Каховці переживає глибоку кризу. І поки в інших населених пунктах області, таких як Херсон, Чаплинка та Нова Каховка, «Бюджет участі» лише набирає обертів, у Каховці реалізація проектів вже другий рік перебуває в режимі очікування.